LG Chem představila průlomový pružný OLED panel

Společnost LG Chem oznámila dokončení vývoje pružného OLED panelu na bázi ohebné plastové fólie. Nové flexibilní panely jsou produkovány pomocí nových postupů a technologií využívajících speciálních plastových fólií, díky nimž jsou panely lehčí a skutečně flexibilní.

Panel pracuje na bázi polyamidového substrátu, který umožňuje panelu světlo vyzařovat k dolní straně, díky jeho speciální povrchové úpravě došlo ke snížení nákladů a také k zabránění poškození materiálu vlivem vodních par a kyslíku. Panel o rozměrech 200 mm x 50 mm vyzařuje světlo o teplotě barev 4000K a dosahuje světelné účinnosti 45lm/W, což je však o téměř polovinu horší hodnota než nejvýkonnější nepružný OLED panel od téhož výrobce.

Možnost flexibilního osvětlení ovšem otevírá nové příležitosti v osvětlovacím průmyslu a umožní tak neobvyklé návrhy svítidel, osvětlovacích tapet nebo absolutně nevídané kreace v automobilovém či leteckém průmyslu.

Společnost předpokládá uvedení nového průlomového flexibilního OLED panelu do sériové výroby zhruba ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck