FotonMag - LED, svítilny, baterky, baterie, akumulátory, OLED » LG Chem představila průlomový pružný OLED panel


Reklama

 

LG Chem představila průlomový pružný OLED panel

Společnost LG Chem oznámila dokončení vývoje pružného OLED panelu na bázi ohebné plastové fólie. Nové flexibilní panely jsou produkovány pomocí nových postupů a technologií využívajících speciálních plastových fólií, díky nimž jsou panely lehčí a skutečně flexibilní.

Panel pracuje na bázi polyamidového substrátu, který umožňuje panelu světlo vyzařovat k dolní straně, díky jeho speciální povrchové úpravě došlo ke snížení nákladů a také k zabránění poškození materiálu vlivem vodních par a kyslíku. Panel o rozměrech 200 mm x 50 mm vyzařuje světlo o teplotě barev 4000K a dosahuje světelné účinnosti 45lm/W, což je však o téměř polovinu horší hodnota než nejvýkonnější nepružný OLED panel od téhož výrobce.

Možnost flexibilního osvětlení ovšem otevírá nové příležitosti v osvětlovacím průmyslu a umožní tak neobvyklé návrhy svítidel, osvětlovacích tapet nebo absolutně nevídané kreace v automobilovém či leteckém průmyslu.

Společnost předpokládá uvedení nového průlomového flexibilního OLED panelu do sériové výroby zhruba ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck