Grafen jako materiál budoucnosti pro OLED

Fraunhofer Institut (FEP) představí první použití OLED technologie založené na grafenu (super tenká vrstva atomů čistého uhlíku, strukturou podobná grafitu). Tyto nové OLED jsou prozatímní úspěšný výsledek projektu Gladiator, financovaného evropskou komisí a dalšími partnery. Hlavní cíl projektu je nízko nákladová produkce grafenu v širokém spektru aplikací.

Dle vyjádření koordinátorky programu, Beatrice Beyer, představuje grafen velice zajímavý materiál s mnoha možnostmi využití. Jeho opto-eletrické vlastnosti a vynikající stabilita představují mnohonásobné zlepšení spolehlivosti elektroniky.

Grafen je znovuobjevená modifikace uhlíku s dvou dimenzionální strukturou, který byl úspěšně izolován již v roce 2004. Tzv. jednovrstevný grafen je syntetizován na kovovém katalyzátoru a pomocí dalších chemických procesů převeden na cílový substrát, například tenké sklo nebo na plastovou fólii.

Projekt Gladiátor bude probíhat až do dubna roku 2017, do té doby jsou plánovány aplikace na různých typech bílých OLED, o ploše až 42 cm2, pro otestování vysoké vodivosti, plné flexibilnosti a transparentnosti. Mála plocha OLED o rozloze 3 cm2 zas prokáže dostatečnou mechanickou spolehlivost.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck