Vysoce jasná LED Diamond Dragon od Osramu

peta | Výrobci LED | 6.12.2007

Osram Diamond Dragon LEDFirma OSRAM Opto Semiconductors oznámila, že začátkem roku 2008 uvede na trh svou novou vysoce výkonnou LED Diamond Dragon. V této diodě je kombinován vysoký světelný tok 250 lumenů (při proudu 1.4 A) i velice nízký tepelný odpor Rth = 2.5 K/W a to vše v provedení pro povrchovou montáž (SMT).

LED bude k dispozici nejenom v různých teplotách bílé, ale i v celé škále ostatních barev. Kromě nízkého tepelného odporu, který v zásadě říká, že LED je schopna velmi účinně odvádět teplo, je vhodné zmínit, že maximální provozní teplota diody je 175°C. Čip je založen na tenké vrstvené GaN technologii a jeho velikost jsou 2 mm2. Typický proudový odběr činí 1,4 A, maximální pak 2A. Tyto odběry Diamond Dragon LED řadí do kategorie 5 až 8W světelných zdrojů a díky shodné patici s ostatními Dragon LED od Osramu může být jednoduše integrována do již existujících řešení. Životnost LED je obvyklých 50.000 hodin provozu.

OSRAM vidí použíti Diamon Dragon jak pro vnitřní či vnější osvětlení, tak v automobilovém průmyslu pro přední potkávací či zadní mlhová světla.

Zdroj: Osram-os.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.40)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck