Toshiba představila LED náhradu za 50W halogenovou žárovku

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení,Výrobci LED | 21.11.2012

Japonská společnost Toshiba představila novou sérii LED světel MR16 GU5,3 LED 500, ekvivalent 50W halogenové žárovky.

Toshiba se zaměřila na výrobu LED náhrady tohoto typu žárovky, protože jsou hojně používány osvětlovacími designéry v maloobchodech i v domácnostech jako světelný designový doplněk, jakými jsou například závěsná světla či vestavěná stropní světla.

Dle vyjádření Toshiby nová série splňuje požadavky Energy Star (mezinárodní standard energetické účinnosti), ovšem prozatím ještě nebyla kvalifikována.

Nová série MR16 bude podporovat stmívání a spotřebuje pouze 9,1W energie, tedy ve srovnání s halogenovými lampami poskytuje poměrně slušnou energetickou úsporu až o 80 %. Mimo to nová série vyzařuje až o 70% méně UV záření a poskytuje světelný tok přesahující 500 lm.

LED světla v rozměru MR16 budou nabízena v barevných teplotách 2700 K, 3000K a 4000K a s vyzařovacími úhly 25 a 35 stupňů.

Podle vyjádření Petera DallePezze, ředitele pro marketing a vývoj produktu, je 50W žárovka jedním z pilířů osvětlovací techniky, hlavně kvůli častému použití v obchodních domech a domácnostech. Díky nové sérii MR16 GU5.3 LED 500  Toshiba rozšíří své portfólio nabízených světelných zdrojů a bude tak moci nabízet kompletní řešení LED osvětlení.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.29)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck