Technologická zdokonalení firmy Lextar představena v Kantonu

marek | LED osvětlení,Výrobci LED | 8.8.2011

Již jsme vás zde na Fotonmagu informovali o LED veletrhu, který se konal v čínském Kantonu. Jednou z novinek představenou na veletrhu jsou i vysoce výkonné LED od společnosti Lextar.

Na veletrhu byly vystaveny 6W a 12W exponáty plošných multičipových LED zdrojů s účinností přeměny elektrické energie na světlo až 150 lm/W.  Tyto plošné LED jsou vyrobeny technologií Chip On Board (COB), kdy jsou jednotlivé LED čipy připevněny přímo na desku plošného spoje a jsou spojeny bez dalšího pájení.

COB technologie užívaná pro výrobu plošných LED má přinést především výrazné snížení výrobních nákladů. Světelné diody vyrobené touto technologií jsou vhodné i pro použití v LED žárovkách, do vestavných svítidel i pro další typy osvětlení. Lextar nabízí COB LED s výkonem od 4W do 70W, účinnost pro teplé bílé světlo je až 95 lm/W při CRI vyšším než 80.

Se svou vysoce výkonnou technologií se může Lextar postavit po bok předních LED výrobců. Dle vlastního tvrzení by jejich LED řešení mělo být až o 40% levnější než od konkurenčních výrobců.

Zdroj: lextar.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck