Stojí čínský LED trh před propastí?

Tomáš | Výrobci LED | 3.11.2014

Po nedávném krachu čínského výrobce dekorativních svítidel v průmyslové oblasti Zhangshan, kdy majitel společnosti tragicky ukončil svůj život skokem z budovy, se pozornost zaměřuje na skutečný stav menších výrobců LED osvětlení na čínském trhu.

Čína se snaží různými typy pobídek tlačit rozvoj LED průmyslu. Přes všechny obrovské finanční investice však nastává opačný efekt, kdy nedostatek právních regulí a pofiderní kvalita produkce, má za následek vlnu insolvencí v Zhangshanu, místě s největší koncentrací výrobců osvětlovací techniky v Číně.

Dle čínského serveru hqew.com za problémy LED výrobců mohou hlavně dva základní aspekty. První spočívá v problematice dlouhodobých šeků, které se často stávají nekrytými. Za příklad může sloužit zmizení hlavního představitele zkrachovalé společnosti Zhongshan Hung Kee, která oklamala svého dodavatele tím, že za zboží vydávala nekryté šeky.

Druhý významný problémem spočívá v dlouhodobě neudržitelné nízkonákladové strategii čínského LED průmyslu. V oblasti Zhanshan City působí až na 10 000 malých či větších výrobců LED osvětlení, které obsáhnou až 60% čínského trhu. Tato silná konkurence, včetně tlaků velkoobchodních řetězců, snižuje ceny na naprosté minimum. Například 3W žárovku je pro uchování ziskovosti nutno prodávat minimálně za cenu 5 Jüanů (asi 18 Kč), avšak tlak konkurence a obchodních řetězců ji dokáže snížit až na cenu 3,8 Jüanů (asi 14 Kč). To má za následek rapidní snižování kvality výrobků a vzniku vysoké zmetkovosti produktů, které poškozují renomé výrobců a celého čínského výrobního sektoru.

Silný tlak na dočasný rozvoj čínských výrobců může mít zcela opačný efekt a vést až k jejich krachu a záhubě. Analýza čínského trhu v závěru udává fakt, že společnosti by se k zajištění zdravého růstu měly více soustředit na finanční stránky podniků a ne jen jejich slepou expanzi.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck