Stadion v Chelsea ozáří nové LED světlomety

Stamford Bridge, domácí stadion věhlasného fotbalového klubu Chelsea, se dočkal kompletní přeměny osvětlení na výkonné LED světlomety.

Výrobcem nového osvětlení stadionu je společnost Philips Lighting, která použila sofistikovaný systém osvětlením určený právě pro velká prostranství stadionů, nesoucí označení Philips ArenaVision LED.

Osvětlení je konstruováno tak, aby maximalizovalo požitek ze hry jak fanouškům na hřišti, tak divákům u televizních přijímačů. Nový systém osvětlení splňuje přísnější vysílací kritéria, například zabraňuje při zpětných zpomalených televizních záznamech nepříjemnému efektu blikání, dosahuje výjimečného vertikálního osvětlení hráče a také dobré rovnoměrnosti osvětlení na ploše. Další obrovskou výhodou je možnost okamžitého zapnutí a vypnutí osvětlení stadionu bez nutnosti zahřívací periody, jako u dosavadních halogenidových reflektorů.

Moduly ArenaVision LED dodává výrobce v příkonech 506 – 1396 Wattů a světelným tokem 42 000 – 87 000 lumenů. Světelný kužel je oválný s šířkou 2 x 6 až 2 x 19 stupňů (k dispozici celkem sedm variant).

Celý systém osvětlení je napojen na centrální kontrolu, která umožňuje rychlé a snadné monitorování či případnou optimalizaci nastavení osvětlení, díky možnosti ovládání každého světlometu zvlášť. Mimo to kontrolní prvek může sloužit i jako programovací stanice pro různé světelné efekty, které mohou zatraktivnit divácký zážitek.

Společnosti Philips osvětluje až 55% všech hlavních fotbalových stadionů na světě a očekává, že výdrž nového LED osvětlení bude po dobu více jak 10 sezón.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck