Společnosti Osram a Samsung zakopávají válečnou sekyru

Tomáš | Výrobci LED | 29.8.2012

Společnosti Osram a Samsung definitivně vyřešily vleklé spory ohledně patentů na LED technologie. Společnosti dosáhly licenční smlouvy na jejich LED patentové portfolia a také vytvořily speciální memorandum porozumění, které otevírá dveře k možné budoucí spolupráci na vývoji LED technologií.

Podle slov Wolfanga Dehena, ředitele společnosti Osram, společnost namísto zdlouhavých a nikam nevedoucích sporů využila raději strategii založenou na vzájemném konkurenčním partnerství. Společnost Osram, dle svého prohlášení, respektuje duševní vlastnictví ostatních společností, a proto se snaží dosáhnout licenční dohody i s ostatními výrobci LED produktů.

Dle slov Namseonga Cho – generálního ředitele LED divize společnosti Samsung, nová spolupráce povede k zlepšení vývoje LED technologií a společnostem nebudou ubírat energii a brzdit vývoj patentové žaloby.

Společnost Osram je 100% dceřiná společnost koncernu Siemens, více jak 70% příjmu pramení právě z energeticky účinných výrobků. Osram zaměstnává více jak 41 000 zaměstnanců po celém světě. Samsung patří mezi špičkové společnosti, hlavní podnikatelské zaměření je na inovativní činnost v oblasti polovodičů, telekomunikačních zařízení a digitálních médií. Ve světě zaměstnává přibližně 206000 zaměstnanců v 72 zemích.

Zdroj: compoundsemiconductor.net

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck