Společnost Cree vyvinula prototyp LED žárovky s rekordní účinností

Tomáš | LED osvětlení,Výrobci LED | 10.9.2012

Americký výrobce světelných diod, společnost Cree, vyvinula novou výkonnou LED “žárovku” o účinnosti neuvěřitelných 170 lm/W.

Nová polovodičová náhrada žárovky je osazena LED na bázi třetí generace karbidu křemíku, nazývaného SC3, který dosahuje velmi vysoké účinnosti. Koncept nového LED zdroje se tak může pochlubit světelným tokem 1250 lm při spotřebě  pouhých 7,3 W. Pro srovnání, klasická 75W žárovka má světelný tok zhruba 900-1100 lumenů při účinnosti 12-14,6 lumenů na Watt.

Díky použití technologie, kterou Cree nazývá TrueWhite, je teplota barev stejná s klasickou žárovkou a index podání barev CRI je vyšší než 90. Podle slov ředitele pro výzkum a vývoj společnosti Cree, Nicka Mandorpa, nová technologie umožní vyvinout LED svítidla s vyšším výkonem a zároveň s nižšími náklady a i nadále bude společnost Cree usilovat o rozvoj a další zvyšování účinnosti LED technologií.

Společnost Cree se z dlouhodobého hlediska snaží posouvat možnosti LED technologií, nová LED žárovka s účinností 170 lm/W tak následuje po novince z loňského roku, kdy společnost představila lampu o účinnosti 152 lm/W. Všechny zmíněné parametry LED náhrady klasické žárovky prošly testem nezávislé testovací laboratoře. Radost z této novinky kalí pouze fakt, že Cree zatím náhrady žárovek nehodlá uvést do masové výroby a tyto prototypy používá pouze pro demonstraci kvalit jejich světelných diod.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck