Společnost Cree představuje nové výkonné barevné LED

jirik | Výrobci LED | 30.4.2009

LED Cree MC-E v barvePřední světový výrobce světelných diod Cree představil nové barevné výkonné LED řady XP-E a MC-E.

Čtyřčipová barevná varianta Cree MC-E sestává z kombinace jednoho světelného čipu červené, zelené, modré a bílé barvy. Těsné umístění čipů by mělo LED Cree XP-E v barvepomoci velmi plynulému míchání barev. Konstrukce LED umožňuje individuální napájení každého světelného čipu. LED je tak vhodná pro architektonické, reklamní a dekorativní osvětlení, kde umožní vytvořit různé efektní barevné kombinace.  Ostatní parametry jsou shodné s bílou variantou – maximální doporučený napájecí proud 700mA pro každou světelnou diodu, tepelný odpor pouzdra pouhé 3°K/W a minimální rozměry 7 x 9 x 4,5 milimetru.

xpecolor_spectrum.png LED Cree XP-E patří svými rozměry 3,5 x 3,5 x 2 milimetru k vůbec nejmenším výkonným LED na světě.  Nyní budou dostupné i v šesti barevných odstínech – tmavě modrá, modrá, zelená, žlutá, oranžová a červená. Proti stávající barevné řadě LED Cree XR došlo ke zvýšení světelného toku až o 22% a zároveň došlo ke zmenšení velikosti LED o 80%.

Vzorky nových barevných LED jsou dostupné již nyní, ve velkém měřítku by měly být dostupné od třetího kvartálu letošního roku.

Zdroj: Cree.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck