Solarní LED svítidla vytvoří nová pracovní místa

Tomáš | Výrobci LED | 21.8.2016

Pokrok v solární technologiích pomalu proniká i do rozvojových zemí, které přechází od nebezpečných petrolejových svítidel právě na LED svítidla se solárním napájením. Samotný přechod nemá dopady jen na kvalitu životního prostředí, ale rovněž i na ekonomickou stránku regionu, dle studie Berkeley Lab, by mohlo vzniknout až na 2 miliony nových pracovních míst.

Studie, trvající více jak 20 let publikována v odborném časopise Energy for Sustainable Development, mapuje dopady rozvoje této technologie na regionální zaměstnanost.

Po celém světě je v současnosti cca 274 milionů domácností bez přístupu k elektrickému proudu, z toho asi 112 milionů patří ke skupině nejchudších z nejchudších, tyto domácnosti si nemohou dovolit ani mini solární systém pro základní elektronické zařízení.

Provedená studie bere v potaz i potenciální ztrátu pracovních míst v oblasti prodeje současně nahrazovaných hořlavých svítidel. Po celém světě se v hrubém odhadu tímto druhem businessu živí asi 150 000 lidí. Naproti tomu nová revoluční technologie dokáže tyto místa bohatě vykompenzovat s odhadem 2 milionů potenciálních pracovních míst na celém světě. Toto číslo vzniklo na základě propočtu 3 leté životnosti svítilen s průměrným počtem 3 kusů na domácnost.

Dalším benefitem, který by mohla práce pro výrobce LED systému přinést je zamezení ilegálního zaměstnávaní nezletilých, pašování petroleje přes organizované skupiny a i zvýšená zdravotní nezávadnost práce. Nezanedbatelným faktorem budoucího vývoje je také zkvalitnění života chudých obyvatel a zvýšená šance na vybřednutí ze spirály chudoby, díky lepšímu přístupu ke vzdělání.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck