Siemens plánuje velkou restrukturalizaci Osramu

Tomáš | Výrobci LED | 28.12.2012

Společnost Siemens AG zveřejnila plány na redukci 4700 pracovních míst v dceřiné společnosti Osram lighting, od které plánuje příští rok částečné oddělení.

Snižování pracovních míst má proběhnout hlavně v zemích mimo Německo. Ve fiskálním roce 2012 Osram již propustil na 1900 pracovníků. Propouštění souvisí hlavně s úspornou politikou společnosti, která jí má pomoci ušetřit zhruba 1,3 miliardy euro (32,5 mld. Kč). Celkové nastavení úsporných opatření souvisí s útlumem výroby tradičních žárovek, dle prohlášení společnosti má celkově přijít o zaměstnání na 7300 zaměstnanců, což pomůže výsledně uspořit až několik miliard eur.

Vzhledem k tomu, že společnost Siemens přistupuje po vzoru konkurenčního Philipsu na cestu LED technologií, chce si udržet pouze pětinu Osramu. Dle vedení společnosti je udržení kroku s konkurencí příliš náročné hlavně z hlediska nutných investic a proto se Siemens rozhodl pro politiku odstranění nadbytečného břemene.

Dle vyjádření Woflganga Dehena, výkonného ředitele, bude Siemens jen velmi nepatrně kompenzovat snižování počtu zaměstnanců následným zvyšováním počtu v jiných oblastech výroby. Společnost měla k 30. září 2012 zhruba 39000 zaměstnanců.

Společnost Siemens se bude zbavovat hlavní části Osramu pomocí odprodeje menších závodů a výrobních továren, které ukončily svůj výrobní cyklus. Z 1 miliardy úspor budou 25% tvořit náklady na platy zaměstnanců, kteří budou v budoucnosti pocházet ze zemí, kde je pracovní síla podstatně levnější.

Dle společnosti je budoucí potenciál trhu s osvětlením ukotven v LED technologiích, které porostou tempem 5% ročně do roku 2016, zatímco klasické žárovky budou klesat strmým pádem 15 procent ročně.

Siemens plánuje otevřít továrny na výrobu právě zmíněných LED technologií v Číně, kde případně zaměstná na 1700 pracovníků, kteří budou podstatně levnější než z pracovní síla z Evropských zemích.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 3.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck