Seoul Semiconductor zlepšil výkon Acriche

peta | Výrobci LED | 12.3.2007

Seoul Semiconductor AcricheSSC ohlásil novou verzi své osmihranné Acriche s výkonem 2W. Acriche je polovodičový (LED) zdroj světla, jenž pracuje přímo na střídavý proud ze zásuvky. Nový model má světelnou účinnost 48lm/W, což je o 20% více než předchozí model, který SSC uvedla na trh v listopadu loňského roku. Tento zdroj je srovnatelný s LED o účinnosti 57lm/W, ale jeho efektivnost je díky konverzi napětí snížena o 20%. Seoul Semiconductors plánuje zvýšit světelnou účinnost na 80lm/W ve čtvrtém čtvrtletí 2007 a dokonce na 120lm/W v roce 2008.

Průměr osmihranného emitoru je 25mm. Acriche existuje v provedení jak na 110V tak na 230V, její životnost je udávána 30.000 hodin a dá se pomocí dodatečné optiky velmi dobře ostřit a zaměřit do požadovaného kužele.

Acriche je nyní účinnější než klasické i halogenové žárovky, sice méně účinná než fluorescentní zářivky, ale má narozdíl od nich daleko lépe zaostřitelný světelný tok. Mimochodem Acriche je to pěkný akronym – “AC”jako Alternating Current, střídavý proud a “riche” jako hodnotný, kvalitní.

Zdroj: Flashlightnews.org

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 4.83)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck