Philips vyřazuje klasické žárovky z prodeje na Novém Zélandu

Tomáš | Osvětlení,Výrobci LED | 23.8.2013

Společnost Royal Philips vydala tiskovou zprávu o rozhodnutí ukončit dodávky celé škály klasických vláknových žárovek Softone k firemním velkoobchodníkům v oblasti Nového Zélandu, a to s platností od 1.října tohoto roku. Jedná se tak o první společnost působící na Novém Zélandu, která přijala toto rozhodnutí o ukončení dodávek a úplném přechodu na novou LED technologii.

Dle slov Davida Proctera, manažera marketingu společnosti Philips Lighting New Zealand, se společnost rozhodla pro stažení klasických žárovek i přes to, že Nový Zéland nezavedl žádné regulace spojené s oblastí osvětlení jako jiné země, společnost cítí ekologickou zodpovědnost a jako přední společnost v oblasti osvětlovacích technologií chce urychlit přechod na ekologicky šetrnější technologie.

Dodatkem Procter doplnil informaci, že průměrné náklady za energie u novozélandské rodiny jsou z 12% tvořeny pravě neúsporným osvětlením a přechod na novou technologii tyto procenta podstatně sníží.

Celkově LED žárovky společnosti Philips spotřebují až o 80% méně energie a vydrží až 25 krát delší dobu než klasické žárovky, což se také výhledově promítne do snížení emisí CO2 a zamezí zbytečnému plýtvání s přírodními zdroji.

Pro zákazníky v novozélandských obchodech nebude tento přechod znamenat žádný razantní rozdíl, protože škála LED výrobků společnosti Philips je velmi široká a zákazníci najdou i LED náhrady tvarově a světelně podobné doposud používaným klasickým žárovkám.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck