Philips osvětlí Indii LED solárními lampami

Tomáš | LED osvětlení,Výrobci LED | 19.1.2016

Společnost Philips, přední celosvětová společnost v osvětlovací technice, vyhrála hned dvě nezávislá výběrová řízení na dodávku solárních LED pouličních světel pro agenturu UPNEDA (Vývoj nových a obnovitelných zdrojů energie v oblasti Uttar Pradesh) a agenturu MANIREDA (Agentura pro obnovitelné zdroje energie v oblasti Manipur v Indii).

Kontrakt pro obě agentury bude obsahovat dodávku více jak 76000 solárních LED světel podél více jak 800 obcí a měst ve státu Manipur (jeden z nejmenších spolkových států Indie).

Dle vyjádření, generálního ředitele společnosti Philips pro jižní Asii, Harshe Chitaleho, je společnost Philips z kontraktu nadšená. Osobně doufá, že rozšíření této technologie dokáže pomoci v boji se světelnou chudobou, která tyto oblasti provází a rovněž zvýší povědomí o této technologii v dalších oblastech, jako je například zemědělství, zdravotnictví či infrastruktura. Dle dodatku Chitaleho, v současné době v Indii žije více jak 300 milionů obyvatel, které nemá přístup k elektřině a musejí spoléhat na tradiční zdroje, jako je dřevo či petrolej.  LED solární světlo představuje ekologický a levný zdroj světla pro takto širokou populaci.

První instalace osvětlení do oblastí Uttar Pradesh obsahovala osvětlení s 12W LED modulem, se světelným tokem 1200 lumenů a stupněm odolnosti dle normy IP66. LED pouliční osvětlení disponuje vysoce účinnou solární nabíječkou a garantovanou zárukou 5 let provozu v náročných klimatických podmínkách.

Pro agenturu MANIREDA společnost Philips dodává na 1400 43W solárních LED systémů se světelným tokem 3500 lumenů, kde hlavní důraz byl kladen na zajištění instalace v kopcovitých oblastech. LED systém je dodáván s baterií, montáží na sloup a regulátorem nabíjení, který přináší vysokou účinnost i při dynamických změnách počasí.

Úplný přechod na LED světelné systémy by v Indii uspořil neuvěřitelných 20 000 MW energie, které by znamenaly vysokou finanční úsporu a rovněž také k pozitivní dopad na životní prostředí.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck