Pařížské metro získá nové LED osvětlení

RATP, společnost provozující transportní síť metra v Paříži, uzavřela čtyřletý kontrakt na instalaci nového LED osvětlení v jeho prostorách.

Celý projekt instalace LED osvětlení spočívá v nahrazení 250 000 svítidel ve 302 stanicích metra a 66 stanicích příměstské železnice (RER), dosahující dohromady neuvěřitelné výměry asi 1000 000 m2.

Výměna stávajícího osvětlení bude započata na zastávce metra Franklin D. Roosevelt v polovině dubna tohoto roku a všechny zbylé linky včetně RER stanic by měly být podle plánu dokončeny do roku 2017.

Tendr na výměnu svítidel byl rozdělen do 6 částí, z nichž 5 bylo přiděleno k partnerství mezi Philipsem a francouzskou společností Step, poslední část byla přidělena společnosti Soitec, známou vývojem a výrobou polovodičových materiálů. Celková částka kontraktu výměny osvětlení vyjde společnost RATP na zhruba 11 miliónů euro (tedy asi na 275 miliónů Kč).

RATP si od přechodu na LED osvětlení slibuje více jak 50% úsporu energie potřebnou na osvětlení metra a příměstské železnice. Náhrada současné koncepce svítidel je také jedním z kroků, které mají přispět k naplnění slibu společnosti zavazující se snížit počet vyprodukovaných emisí o 15% mezi roky 2004 až 2020.

Dle vyjádření generálního ředitele Philips France, Benjamin Azoulay, je společnost Philips hrdá na spolupráci, při které jako první na světě dosáhnou plného LED osvětlení stanic metra.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck