Osram zvyšuje výkon infračervených LED

Tomáš | Výrobci LED | 3.5.2013

Společnost Osram Opto Semiconductors představila novou infračervenou LED Golden Dragon SFH 4232A,  která svým zářivým výkonem 650 mW patří k nejsilnějším IR LED na trhu.

Golden Dragon dosahuje účinnosti větší jak 39% při napájení proudem 1A, díky čemuž poskytuje kvalitní základ pro spolehlivé sledovací a dohledové kamerové systémy, ve kterých je infračervených LED hojně využíváno.

Nový infračervený Golden Dragon je poskytován v osvědčeném SMT pouzdře (surface mount technology) a zahrnuje vysoce účinný ThinFilm čip poslední generace, který vyzařuje IR světlo s dominantní vlnovou délkou 850 nanometrů. Vyzařovací úhel činí +- 60 stupňů a typický zářivý tok dosahuje již zmíněných 650 mW při 1A, to je o 20% více něž u předchozí generace diod, která dosahovala pouhých 530 mW.

Čip o velikosti 1 mm2 byl optimalizován pro napájení proudem o velikosti až 2A, což je ideální pro vysoce výkonné infračervené osvětlení, které je požadováno v bezpečnostních kamerových systémech. Díky vyšší efektivnosti není třeba tolik LED komponentů, aby bylo dosaženo požadovaného jasu, tedy dochází k výraznému snížení nákladů.

Dle shrnutí Dr. Jörga Heerleina, ředitele marketingu společnosti OSRAM Opto Semiconductors, zákazníci Osramu získají osvědčený produkt o stejné velikosti, ale s vyšším výkonem, díky čemuž mohou optimalizovat náklady v jejich přisvětlovacích systémech.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck