Osram zvyšuje účinnost červených LED

marek | Výrobci LED | 16.12.2011

OSRAM ve svých laboratořích dosáhl nového rekordu v účinnosti svých červených LED. Poprvé byla dosažena hodnota nad 200 lm/W, a to konkrétně 201 lm/W při elektrickém proudu 40 mA. Při běžném elektrickém proudu 350 mA poté dosáhly červené LED účinnosti skvělých 168 lm/W. V podstatě to znamená, že i při tomto proudu se více než polovina elektrické energie přemění na světlo.

Způsoby míchání barev LED diod, které umožňují vytvoření nejrůznějších druhů bílého světla, jako například OSRAM Brilliant Mix, je významným trendem v LED průmyslu poslední doby. Ovšem výsledky míchání barevných diod jsou pouze tak dobré, jak kvalitní jsou jednotlivé komponenty procesu. Nově naměřené hodnoty v laboratořích OSRAMu proto umožní mnohem lepší výsledky míchání barev.

Především to ale znamená kvalitnější výsledek při nižší spotřebě energie. Vyšší efektivita totiž samozřejmě znamená, že se ze stejného množství energie vyrobí více světla. Pro zákazníka to tak přináší nižší provozní náklady. Navíc bude ve svítidlech potřeba nižšího počtu čipů, což je velmi pozitivní nejen pro designery, ale snižuje to i výrobní náklady.

Těchto skvělých výsledků dosáhly čipy využívající novou technologii OSRAMu thin-film (napájecí přívody jsou umístěny přímo pod čipem).

Zdroj: osram-os.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.60)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck