Osram představuje prototypy nových LED pro světlomety automobilů

marek | Výrobci LED | 24.10.2011

Přední světlomety u automobilů prochází značným vývojem. Mimo halogenových a xenonových variant se stále více rozvíjejí i automobilová LED světla. Společnost OSRAM nyní přichází na trh se dvěma novými modely LED pro čelní světla automobilů, OSLON Black Flat a OSRAM OSTAR Headlamp Pro.

Nároky na tyto „oči“ aut jsou velmi vysoké. Na silnicích jde řidičům o životy, a proto jsou důležité i ty nejmenší bezpečností detaily. Tento druh světlometů proto musí splňovat mnoho podmínek, nejen dostatek poskytovaného světla, ale i jeho přesné směrování. Především musí být funkční v těch nejrozmanitějších venkovních podmínkách, v mlze stejně jako v prudkém dešti. Přesně s těmito ohledy byla vytvářena nová LED do světlometů od firmy OSRAM.

Oba modely mají nový čip a balík technologií s keramickým konvertorem. Jejich společné přednosti jsou především velmi intenzivní jas, rovnoměrnost vydávaného světla a vynikající kontrastní poměr.

OSLON Black Flat je další z řady světlometů Black Series. Vybaven je novou keramickou základnou  čtvercového tvaru s technologií QFN. Oproti ostatním produktům z Black Series má tato projektorová LED až o 20 % vyšší odolnost vůči teplu. Světelný tok Black Flatu je 190 lm při příkonu 2,3 W a proudu 700 mA. OSRAM OSTAR nabízí vyšší jas světla a při rozměrech 20×20 mm obsahuje dva až pět čipů se světelným tokem 500 – 1250 lumenů při proudu 1 ampéra na čip.

Masovou výrobu nových LED plánuje výrobce až na třetí kvartál roku 2012.

Zdroj: osram-os.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck