Osram představuje novou LED do náročných podmínek

Tomáš | Výrobci LED | 8.11.2012

Německá společnost Osram představila novou vysoce výkonnou LED nesoucí označení Displix, vhodnou především na velkoformátové venkovní displeje. Hodí se tak například na obří LED obrazovky na rockové koncerty či LED billboardy. Nová konstrukce robustních LED Displix snáší velmi dobře velké výkyvy teplot i vlhké prostředí a dokonce jim nevadí ani prudký déšť.

Osram bude Displix nabízet ve dvou provedeních – černé s černým reflektorem nebo jako bílou variantu s bílým reflektorem. Černá varianta nabídne maximální jas 1450 milicandela při svícení bílým světlem s teplotou 6504 Kelvinů a napájení proudem 20 mA a druhá verze LED s bílým pouzdrem dosahuje jasu až 2950 milicandela za stejných podmínek.

Pouzdro Displixu má rozměry 4,5 x 4,5 x 2,1 mm, obsahuje 3 čipy se třemi základními barvami s typickými vlnovými délkami 625 nm (červená), 528 nm (zelená) a 470 nm (modrá). To znamená, že každá LED může kombinací tří čipů svítit prakticky libovolnou barvou. Proti displejům s monochromatickými LED dochází ke značnému zmenšení mezer mezi subpixely a tím pádem ke zlepšení rozlišení obrazu. Díky SMD technologii je montáž LED pro výrobce obrazovek velmi rychlá a levná.

Dle vyjádření Svena Webera, vedoucího marketingu společnosti Osram, se požadavky na velkoplošné obrazovky neustále zvyšují. Díky rostoucímu počtu HD televizí v domácnostech lidé očekávají kvalitnější a ostřejší obraz i u velkoformátových displejů. Nové LED Displix dokážou nabídnout výbornou životnost až 100 000 hodin a zvýšit kvalitu zobrazení velkoplošných LED obrazovek.

Zdroj: osram.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck