Osram představil nové LED žárovky s vysokou účinností

marek | LED osvětlení,Výrobci LED | 27.6.2011

Na trh s LED žárovkami přichází nový produkt. Společnost OSRAM vyvinula koncept uspořádání LED „Brilliant Mix“, který poskytuje velmi příjemné světlo s indexem podání barev více než 90 a světelnou účinností o 30 % vyšší než u předchozí generace LED žárovek.

Označením “Brilliant Mix” výrobce myslí kombinaci světelných diod s bílým a oranžovým světlem. Tím je dosaženo příjemného odstínu světla s teplotou chromatičnosti 2700 až 4000K a výborného indexu podání barev přes 90. V žárovkách jsou použity světelné diody Osram Oslon SSL a celková účinnost přeměny elektrické energie na světlo dosahuje výborných 110 lm/W.

Diody Oslon SSL LED mají rozměry pouze 3×3 mm, což umožňuje jejich uspořádání těsně vedle sebe. OSRAM se proto může více řídit požadavky svých zákazníků.

Jelikož Oslon SSL LED umožňuje lepší kombinovatelnost barev, zákazníci budou mít navíc možnost zvolit si u výrobce, jakou barvu světla a světelný tok požadují. Koncept uspořádání LED „Brilliant Mix“ byl již použit u LED zdrojů Parathom Pro Classic A 80 a v systému PrevalLED.

Zdroj: compoundsemiconductor.net

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 4.89)
Loading...

1 komentář »

  1. No vyborne, konecne poradna ucinnost v LED zarovkach, podani barev taky vypada super.

    Tak ted uz jenom, kde se to da koupit a kolik to stoji?

    Comment by Nalim27 — 27.6.2011 @ 9:44

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck