Osram osvětluje polské stadiony na EURU 2012

Mistrovství Evropy, které trvá od 8. Června do 1. Července 2012 se koná v Polsku a na Ukrajině. Národní stadion v polské Varšavě má fasádu pokrytou LED panely, kter0 slouží jako jedna velká obrazovka. Pomocí více než 1700 lineárních svítících panelů od firmy Osram se stadion může rozzářit do polských národních barev, červené a bílé, které jsou viditelné i z velké dálky. Na takto vzniklé velké obrazovce je možné zobrazit různé barevné kombinace a vzory, ale také jména hráčů či průběžné výsledky utkání.

Na propletené struktuře fasády stadionu jsou použity svítidla typu Liner Shield AC XB-36 se speciálním ukotvením a ovládacím systémem osvětlení e:cues, které umožňuje libovolně rozsvítit jednotlivé diody v panelech. Tímto lze docílit mnoha zajímavých světelných efektů. Tento systém osvětlení je ještě doplněn stmívatelnými diodami v barvě studené bílé, které tak vytváří dojem, že nad stadionem se vznášejí hvězdy.

Osram dodal i 450 svítidel do reflektorů osvětlujících hřiště Varšavského stadionu i stadionu v Gdaňsku. Tato svítidla jsou v souladu s požadavky pro vysílání v HD rozlišení a zároveň neoslňují diváky na tribunách. Tyto technologie byly použity i při osvětlování stadionu v Kyjevě.

Zdroj: ledsmagazine.com; osram.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck