Nový průlom v ceně LED žárovek v Indii

Tomáš | Úsporné technologie,Výrobci LED | 4.4.2016

Dlouhodobý tlak indické vlády na pokles cen LED žárovek prolomil nový rekord. Zadavatelé veřejných zakázek v Indii nastavili cenu za jednu LED žárovku na neuvěřitelných 0,82 USD (necelých 20 Kč) a toto číslo dozajista není finální. Indická vláda se nechala slyšet, že bude i nadále podporovat energeticky efektivní zdroje energie po celé Indii.

EESL (Energeticky efektivní služby v Indii) oznamují, že poslední verze LED žárovek dosahuje pořizovací ceny výrazně nižší než je předpokládaná hranice vývoje cen, dle renomované studie ekonomického média Times of India.

Poslední vývoj nákupní ceny zaznamenal pád z původní pořizovací ceny 0,96 USD (23 Kč) právě na zmíněnou částku 0,82 USD (necelých 20Kč). Cena v retailových řetězcích bude vládou omezena v závislosti na umístění dané provincie v rozmezí 1,1 USD (26 Kč) do 1,4 USD (33 Kč).

Přesto, že v Evropských zemích došlo v posledním měsíci k drobnému nárůstu cen LED žárovek, bude Indická vláda i nadále usilovat o jejich pokles. EESL prozatím distribuovala více jak 90 miliónů LED žárovek obyvatelům v rámci projektu DELP, ostatní veřejné sektory přidaly dalších 60 miliónů žárovek.

Zdroj: ledinside.cm

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck