Nový luminofor RadiantFlex dosahuje vysokého CRI

Tomáš | Věda,Výrobci LED | 17.6.2013

Společnost PhosporTech, zaměřená na výrobu a výzkum nových polovodičových a nano materiálů v oblasti energeticky úsporných aplikacích a rovněž společnost s jedním z nejstarších známých patentů v oblasti vzdálených luminoforů, představuje nejnovější produktovou řadu luminoforů RadiantFlex, zaměřenou na ultra vysoký index podání barev (CRI).

Nové produkty jsou dostupné v provedeních od teplá bílá (teplota barev 3000K) až po studená bílá (teplota barev 5500K), při použití modré LED o rozmezí vlnových délek 450-455 nm, je dosáhnuto indexu podání barev větší jak 96.

Dle výrobce nová série poskytuje proti konkurenčním řešením nesrovnatelně větší světelnou účinnost, a to hlavně díky speciálnímu výrobnímu procesu, kdy jsou přesně vrstveny různé luminofory, které zabezpečují dosáhnutí širokého spektra, zatímco dochází k minimalizaci vlastní absorpce a rozptylových ztrát.

Technologie RadiantFlex je výsledkem více jak desetiletého výzkumu různých metod dálkových aplikací fosforu a podkladových materiálů.

Na rozdíl od běžných vzdálelných luminoforových plátů, technologie RadiantFlex poskytuje přímou aplikaci luminoforových vrstev na modré (a také UV) LED. To umožňuje absenci drahých směsovacích komor a vnějších reflektorů a také dosáhnutí vyššího výkonu při nižších nákladech na výrobu.

Mimo to nová technologie vede k další značné úspoře výrobních nákladů na produkci LED, protože nevyžaduje drahé nanášecí a míchací zařízení a výrobci také nemusejí vynakládat značné časové a finanční úsilí k vývoji vlastních směsí luminoforů pro každou jednotlivou aplikaci.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck