Nové LED panely eliminují mžikání a oslňování

Tomáš | Výrobci LED | 24.4.2015

Společnost Verbatim představila dva nové LED panely, nabízející vysoký výkon bez nepříjemného blikání a oslňování uživatelů.

Verbatim nabízí 45W LED panely se dvěma druhy optiky. Standardní provedení s maximálně účinnou optikou produkuje světelný tok 4000 lm s účinností 89 lm/W a panel s neoslnivou úpravou optiky dosahuje světelného toku 3800 lm s nepatrně nižší účinnosti 84lm/W.

LED panely budou k dispozici v ultratenkém provedení a ploše 60 x 60 cm pro snadnou integraci do stropních mřížek. LED panely jsou opatřeny polykarbonátovým obalem s odolností proti žáru o teplotě až 850°C. Díky těmto parametrům splňují evropské požadavky na kancelářské svítidla, dle normy EN60598-1.

Díky použití vyspělých napájecích zdrojů je vyzařované světlo zcela konstantní a nedochází k rychlému blikání jako u světelných zdrojů s méně kvalitním napájecím zdrojem. Blikání může u citlivých jedinců způsobit různé zdravotní komplikace, projevující se například bolestí očí, hlavy či v krajních případech až epileptickými záchvaty.

Nové LED panely do kancelářských prostor rovněž poskytují difuzní rozptýlené světlo splňující evropský standard stanovený na hodnotu nižší než 19 UGR (unified glare rate – sjednocená míra oslnění). Tato norma je stanovena září svítidla pozorovanou v různých bodech v obdélníkové místnosti. Pro světla používaná v recepcích je tato hodnota určena na 22 a u propojovacích chodeb například na hodnotu 25 UGR a v pracovních prostorech právě na 19 UGR.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck