Nová UV LED od LG nabízí excelentní parametry

Společnost LG Innotek oznámila mimořádný úspěch v masové produkci světově nejvýkonnějších UV LED s vlnovou délkou 275 nm (UV-C oblast – 200 ~ 280 nm).

Rozměry pouzdra nové UV LED jsou 6,8 mm x 6,8 mm s výškou pouhých 1,35 mm. Výrobek byl testován na výdrž 10000 hodin provozu, což je zhruba 1,5 krát více než u dosud používaných rtuťových výbojek. Navíc novinka nepotřebuje žádnou zahřívací dobu a plné účinnosti je dosaženo ihned po zapnutí.

LG Innotek vyvinula k tomuto produktu patentovou technologii pro zlepšení zářivého toku čipu až na  10 mW při napájení proudem 100 mA. Díky tomu došlo ke zlepšení optické účinnosti o 15% a snížení spotřeby elektrické energie v porovnání s již zmíněnou rtuťovou výbojkou.

Další významnou předností UV LED je absence těžkých kovů, vysoká bezpečnost a voděodolnost dle normy IPX7 (testováno v hlouce 1 metr pod hladinou po dobu 30 minut).

Nový produkt UV-C LED bude zaujímat místo v oblasti spotřební elektroniky, jako například výbava vzduchových filtrů, sterilizátorů zubních kartáčků a mnoha dalších hygienických potřeb.

Test provedený Korea Conformity Laboratories (KCL) potvrdil, že novinka dokáže odstranit 99,99% choroboplodných zárodků E.coli Salmonella v 5 litrech vody do 25 minut.

Dle výzkumných agentur představuje trh s UV LED technologiemi vysoký tržní potenciál s pravděpodobným ročním nárůstem okolo 11%.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck