Nová továrna na baterie v České republice

Tomáš | Výrobci LED | 15.4.2016

Významný výrobce lithiových baterií, společnost A123 Systems, oznámila svůj záměr na vybudování nové továrny na výrobu baterií v Ostravě. Společnost má v současné době fabriky v Číně a v jihovýchodním Michiganu v USA.

Záměr vybudovat novou továrnu v Evropě je výsledkem podstatného nárůstu  poptávky po nízkonapěťových bateriích v automobilovém průmyslu. Nový závod tak doplní současné technické a vývojové centrum v německém Stuttgartu.

Plánované otevření nové továrny se předpokládá již v druhé polovině roku 2016. Hlavní zaměření bude na pokročilé 12V Lithium-iontové startovací baterie a také na budoucí generaci silnějších 48V verzí.

Dle vyjádření CEO společnosti Jasona Forciera, hlavní strategie společnosti A123 Systems je zaměřena na mikro-hybridní systémy, které představují obrovský tržní potenciál v celosvětovém měřítku.

Ostravská továrna bude umístěna v průmyslové zóně s dostatečnou možností dalšího případného rozvoje. Prvotní výstavba bude dimenzována na produkci více jak 600 000 kusů baterií za rok, kterou by společnost ráda dosáhla v rámci následujících 5 let.

Zdroj: businesswire.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck