Nová biometrická LED od Osramu

Tomáš | Výrobci LED,Zajímavé využití LED | 23.1.2015

Společnost Osram Semiconductors představila novou infračervenou LED, nesoucí krkolomné označení Oslux SFH 4780S.

Nová LED je speciálně určená pro biometrické ID aplikace, konkrétně skenování duhovky pro přístup k nejrůznějším přenosným zařízením. Příkladem aplikace mohou být chytré telefony, tablety či zařízení k finančním a jinak zabezpečeným aplikacím.

Vývoj tohoto zařízení pramení ze zákaznické poptávky po stále kvalitnější ochraně chytrých telefonů, které s rozvojem technologií obsahují čím dál citlivější informace, jako například přístupové kódy k finančním transakcím, či jiná citlivá firemní a osobní data, které lze snadno zneužít. Klasické zabezpečení pomocí hesel nebo otisků prstů není zdaleka tak dokonalé jako jedinečný scan duhovky, který představuje jednoduchou a účinnou cestu k zabezpečení citlivých dat.

IR LED je obsažena v balení o velikosti pouhých 2,4 mm a nabízí zářivý tok až 2900 mW/SR (mW na steradián při 1A) s úzkým světelným paprskem, kterého bylo dosaženo prostřednictvím opticky sladěné primární čočky sladěné s vnitřním reflektorem.

Nová LED o vlnové délce 810 nm přináší vysoký kontrast skenované duhovky jakékoliv barvy, a to i za šera nebo jinak ztížených světelných podmínek s minimální úrovní světla, díky čemuž perfektně pasuje do většiny současných chytrých mobilních zařízení.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck