Reklama

 

Nichia optimalizovala spektrum LED pro růst rostlin

Tomáš | Výrobci LED | 5.6.2022

Společnost Nichia, jeden z předních světových výrobců LED, oznamuje uvedení řady bílých LED Hortisolis™. Nový produkt obsahuje pouze vlnové délky světla nezbytné pro růst rostlin v umělých podmínkách. 

Umělé světlo představuje náklady na vybavení a energii, proto je důležité identifikovat potřebné vlnové délky pro růst rostlin a soustředit se na ně, aby bylo zajištěno co nejefektivnější světlo pro pěstování rostlin.

Nichia využila své zkušenosti s luminofory a provedla mnoho experimentů v oblasti vertikálních farem, kde studovala tři typy fotoreceptorů v rostlině a jejich chování při vyhýbání se stínu. Když rostliny zjistí, že jsou ve stínu jiné rostliny, reagují prodloužením svých stonků, aby získaly lepší světelné prostředí. Následně Nichia konečně uspěla ve vývoji a komercializaci řady bílých LED Hortisolis™, která současně dosahuje maximální efektivity výroby na plochu. Výrobce věří, že řada bílých LED Hortisolis™ by mohla přispět k řešení problémů s nedostatkem potravin způsobeným abnormálním počasím nebo přírodními katastrofami po celém světě.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck