Masová výroba červených micro LED

Tomáš | Výrobci LED | 5.7.2022

Jade Bird Display (JBD), výrobce mikrodisplejů Micro LED se sídlem v Šanghaji, nedávno učinil technický průlom v hromadné výrobě červených mikrodisplejů.

Výroba červené Micro LED s vysokým jasem je již dlouho výzvou v zobrazovacím průmyslu a také kritický bodem pro sektor mikrodisplejů. Společnost JBD překonala současný limit účinnosti vyvinutím 0,13″ mikrodispleje s červeným světlem s jasem 500 000 nitů, čímž překonala dosavadní rekordy. Novinka přispěje k použití Micro LED ve sportovních brýlích, automobilových displejích, krátkozrakých brýlích a mnoha dalších aplikací. Kromě toho tento produkt nastavil základy pro plnobarevné Micro LED displeje v sektoru AR.

Produkt červeného světla JBD byl vyvinut pomocí hybridní integrační polovodičové technologie. Konkrétně byl polovodičový materiál AlGaInP integrován s CMOS na bázi Si, aby se vyvinul samovyzařující mikrodisplej. AlGaInP, který se může pochlubit nejkompatibilnější šířkou pásma a nejvyspělejším polovodičovým materiálem pro výrobu červených LED, je klíčem k vývoji vysoce výkonných červených Micro LED.

Na základě patentované technologie IC backplane společnosti JBD se složka červeného světla může pochlubit více jak 95% uniformitou pixelů a ultra vysokým kontrastním poměrem 1 000 000:1.

Kvalita a spolehlivost displeje jsou také klíčem ke komercializaci Micro LED. Produkt červeného světla na bázi AlGaInP má vynikající čistotu barev díky ultra úzké spektrální šířce.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck