Lumileds oznamují průlom ve výrobě žlutých LED

jirik | Výrobci LED | 10.8.2009

led luxeon rebel amberSpolečnost Lumileds oznámila dostupnost monochromatických žlutých LED s vlnovou délkou 595nm a více než dvojnásobnou účinností proti dosavadním LED v této barvě.

Světelné diody AlGaInP přímo vyzařující žluté světlo svou nízkou účinností výrazně zaostávají za ostatními druhy LED, například u modrých LED se v současnosti dosahuje účinnosti i přes 50%.

Výzkumníci z Lumileds využili své zkušenosti z vývoje bílých LED a pro výrobu efektivnější žluté LED použili podobný postup. Modrou LED s vysokou účinností pokryli speciálním luminoforem, který veškeré modré světlo přemění na žluté. Při tomto postupu se podařilo dosáhnout barevné čistoty 98,7%. Typický světelný tok činí 70 lumenů při proudu 350mA, což je výrazný nárůst proti dosavadním LED přímo vyzařujícím žluté světlo, jejichž světelný tok se pohybuje pouze kolem 30 lumenů při 350mA.

Předpokládané využití žlutých LED je v signalizačních zařízeních, automobilovém průmyslu a ve spotřební elektronice. Luminoforové žluté LED jsou již dostupné u obvyklých distributorů Lumileds.

Zdroj: Lumileds.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck