Lextar představuje 100W COB vysoké účinnosti

Tomáš | LED osvětlení,Výrobci LED | 11.9.2012

Taiwanský výrobce světelných diod Lextar představuje plošnou 100W LED, která dle výrobce dosahuje mimořádně vysoké účinnosti až 130 lumenů na Watt.

LED je vyrobena technologií COB (chip on board) a sestává ze stovky milimetrových čipů. Tato novinka se pyšní nejen vysokou účinností, ale i nízkým tepelným odporem, pouhých 0,5 stupně na watt, což je důležité pro zajištění dostatečného chlazení. Tato technologie umožňuje výrazně zjednodušit tepelnou strukturu lamp a také dokáže poskytnout delší životnost s menšími náklady. Nový vysoce výkonný COB produkt bude vhodný pro použití hlavně v pouličním osvětlení nebo pro osvětlení ve velkých průmyslových halách.

Kromě toho Lextar představil na mezinárodní osvětlovací výstavě v Guangzhou celou výrobkovou řadu plošných LED s příkonem 4 – 100W, které v praxi budou mít celou řadu využití od potřeb domácností až po vysoce náročné potřeby průmyslových závodů.

Společnost Lextar se také zabývá výrobou vysokonapěťových modrých LED, které lze v používat v kombinaci se vzdáleným luminoforem. U této technologie mají uživatelé větší kontrolu nad výsledným odstínem bílého světla. Rovněž je tato technologie flexibilnější a pomáhá šetřit prostor, což je obzvláště vhodné pro lampy o malých velikostech, například u lustrových a svíčkových lamp.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.20)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck