LED žárovky s klasickým designem s diodami od SSC

Tomáš | Výrobci LED | 20.3.2017

Společnost Seoul Semiconductors oznámila start masové produkce jejich patentovaných “vláknových” LED (filament LED), podobající se vzhledeme vláknu ve žhavící žárovce. Od tohoto modelu má společnost vysoká očekávání, kdy odhaduje celosvětový trh s LED žárovkami tohoto typu na hranici 1,3 miliardy USD (cca 32,5 miliard Kč).

Žárovky s vláknovými LED na první pohled vypadají jako klasické žhavící žárovky, ovšem dokáží produkovat vysoce kvalitní světlo se širokým vyzařovacím úhlem při účinnosti běžně přesahující 100 lm/W.

Filament LED od SSC disponují indexem podání barev 80 a výš a světelným tokem okolo 105 až 210 lm s účinností 160 – 190 lm/W. Teplota chromatičnosti je 2700 K. Žárovky s těmito parametry tak perfektně pasují do míst, kde je potřeba vytvořit klasickou atmosféru, například v kavárnách, hotelích či jiných takto zaměřených prostorech.

SSC začala s vývojem filament LED již v roce 2000, ovšem společnost ji dlouhou dobu držela pod pokličkou, do doby než na ní bude trh připraven. Vlastní v tomto směru řadu patentů a připravuje se na spory s čínskou konkurencí jež tyto patenty porušuje.

Globální trh s LED žárovkami je odhadován okolo 7 mld. kusů ročně, z toho 2,5 mld. kusů jsou právě žárovky pro různé dekorační účely. Tento segment může být do budoucna nahrazen nebo významně ovlivněn těmito speciálními LED žárovkami v různých provedeních.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 3.67)
Loading...

3 komentáře »

 1. Filament LED jsou super, v LIDLu se už párkrát prodávaly, slušně svítí, málo hřejí, ale pokud to SSC ještě nevyrábí, tak to musela být ta zmiňovaná čína?

  Comment by Brepta — 5.4.2017 @ 15:05

 2. Ano, z čínské produkce jsou dostupné již řadu let. Bude zajímavé sledovat, jestli SSC uspějí se svými údajnými patenty či nikoliv…

  Jinak na filament LED je zajímavá jejich překvapivě dobrá účinnost a pro mně nečekaná schopnost se uchladit. V některých svítidlech mi však více vyhovuje směrovější světelný kužel LED žárovek s “tradiční” konstrukcí.

  Comment by jirik — 7.4.2017 @ 8:03

 3. Mám z číny 4W a 6W a obě občas problikávají. Mají špatné napájení nejspíše háklivé na výkyvy v síti. Pak mám ještě 4ks 2W e14 a ty jsou v pohodě. Jednu mám nonstop zaplou a zkouším kolik hodin vydrží svítit. Zatím má za sebou 5000h.

  Comment by David — 9.4.2017 @ 12:13

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck