LED Engin představuje nové multičipové LED

Tomáš | Výrobci LED | 8.10.2012

Americký výrobce výkonných LED, společnost LED Engin, představila zbrusu novou řadu mutičipových světelných diod s označením LZ9 LuxiGen. Jak už název napovídá, výrobce použil v této LED celkem devět čipů.

Nové LED poskytují světelný tok až 1600 lumenů, neboli až 2,5 krát větší svítivost než měla předchozí řada LZ4 a to při zachování stejných rozměrů 7 x 7 mm. LuxiGen LZ9 bude k dispozici v barevných teplotách od 2700K – teplá bílá až po 6500K – studená bílá. Co se týče podání barev, tak nové diody budou nabízeny ve verzích s CRI 80 a CRI 90, LZ9 tak bude první LED z Luxigen série s takto vysokým indexem podání barev. LZ9 proto budou vhodné i pro aplikace s vyššími nároky na kvalitu barev.

LuxiGen využívá patentovaný multivrstvý keramický substrát, který díky nízkému tepelnému odporu minimalizuje tepelné namáhání světelných čipů. Tím zajišťuje kvalitní chlazení, které je základním předpokladem pro dlouhou životnost.

Podle slov Uwe Thomsa, víceprezidenta společnosti LED Engine, nová řada LZ9 vyplňuje mezeru v produktové nabídce LED diod se světelným tokem přes 1000 lumenů, které slouží jako náhrada za 50W a 75W halogenové žárovky. Závěrem Uwe Thomsa dodal, že společnost i nadále bude usilovat o maximalizaci výkonů světelných diod a možností jejich komerčního využití.

Zdroj: ledengin.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck