LED Engin představuje dvě nové řady světelných diod

Výrobce LED komponentů, společnost LED Engin, uvádí na trh dva nové výrobky – studiovou bílou LED a barevnou LED s plochou primární čočku nesoucí název LZ4, která zahrnuje balíček světelných čipů RGBW (neboli balení červené, zelené, modré a bílé barvy). Oba produkty budou určeny hlavně pro potřeby divadelních a dalších jevištních světelných aplikací.

Bíle LED o teplotě chromatičnosti 5300K jsou navrženy tak, aby poskytovaly přirozený odstín pleťových tónů díky vysokému indexu podání barev, který přesahuje 85. K dispozici bude výkonová škála v rozpětí od 10W do 80W se světelným tokem od 600lm do 4400lm.

Dle vyjádření Davida Tahmassebiho, ředitele LED Engin, se nová řada bílých LED, kromě výborného podání barev, vyznačuje také mimořádnou životností a nízkou potřebou údržby. Nové produkty jsou založeny na osvědčené platformě LuxiGen známé pro její nízký tepelný odpor a neměnné vlastnosti během používání.

Nová LZ4 (RGBW) LED dle výrobce předčí konkurenční produkty až o 30% větším jasem, její světelný tok dosahuje 550lm a 725lm (u výkonnějšího modelu LZ4 PLUS) při napájení proudem 1A respektive 1,5A. Kromě toho tento nový produkt umožňuje přesné řízení barev bez nutnosti použití barevných filtrů jako u starších zdrojů.

Světelné čipy (RGBW) jsou montovány na vícevrstvém tepelně vodivém substrátu a jsou zakončeny plochou skleněnou čočkou, která tvoří světelný kužel optimalizovaný pro použití v osvětlovacích systémech.

Dodatkem David Tahmassebi sdělil, že jevištní osvětlení je jedno z nejnáročnějších zákaznických odvětví na parametry produktů. Společnost LED Engin dodává kvalitní řešení osvětlení pomocí světelných diod, které jsou oproti běžně využívaným HID lampám menší, chladnější a spolehlivější, čímž poskytují designérům osvětlovacích systémů větší svobodu při návrhu nových výrobků.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck