Kompaktní RGB laser pro rozšířenou realitu u brýlí

Tomáš | Věda,Výrobci LED | 1.2.2022

AMS OSRAM – světový lídr v oblasti optických řešení, odhalil prototyp svého nového modulu laserového emitoru Vegalas™, který slibuje snížení velikosti projekčního světelného zařízení v chytrých brýlích s rozšířenou realitou (AR) a smíšenou realitou (MR) až o polovinu. Inovace ams OSRAM v technologii optických komponentů otevírá potenciál pro vývoj stylových inteligentních brýlí bohatých na informace ve velikosti běžných sluneční brýlí.

Konstrukce modulu Vegalas™ od ams OSRAM kombinuje tři výkonné lasery – červené (640 nm), zelené (520 nm) a modré (450 nm) v balení pro povrchovou montáž. Balení je hermeticky uzavřeno, aby se zabránilo kontaminaci a degradaci emitorů laserového čipu na  modulu. Modul má půdorys 7,0 mm x 4,6 mm a je vysoký 1,2 mm. Očekává se, že sériová výroba modulu Vegalas™ bude zahájena v první polovině roku 2023. 

Dnešní trh s chytrými brýlemi pro AR nebo MR je z velké části omezen na specializované průmyslové nebo profesionální aplikace. Rozměry projekčních jednotek brýlí jsou stále poměrně velké, těžké a vyžadují objemné rámy, které je udrží. Příležitost pro výrobce vyrábět spotřebitelsky přívětivé chytré brýle, které někteří pozorovatelé považují za příští generaci chytrých telefonů – závisí na dosažení masivního snížení velikosti a hmotnosti těchto komponentů, aniž by došlo ke snížení kvality zobrazeného obrazu.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck