Intematix vytvořil nový červený fosfor pro LED

Tomáš | Věda,Výrobci LED | 31.10.2012

Americká společnost Intematix, přední světový výrobce luminoforů a držitel více jak 300 patentů po celém světě, oznámila vytvoření nové série červených nitridových luminoforů nazvanou Ruby.

Nová série luminoforů nabízí lepší konverzní účinnost, věrnější podání barev a zvyšuje dlouhodobou spolehlivost. Tento jedinečný luminofor, který si společnost nechala patentovat americkým patentovým úřadem pod registračním číslem 8,274,215, je vhodný do náročných aplikací jako je veřejné osvětlení  nebo podsvícení LCD televizorů a panelů.

Kombinací luminoforu Ruby a zelených hlinitanových luminoforů (GAL) lze vytvořit bílé LED s teplým odstínem, téměř dokonalým podáním barev s CRI 98 a účinností přes 100lm/W.

Dle vyjádření Yi-Qun Li, vedoucího technologických kanceláří společnosti Intematix, sklízí společnost plody desetiletého úsilí a značných nákladů investovaných do vývoje. Nový luminofor splňuje nejnáročnější požadavky na mechanické vlastnosti i kvantovou účinnost materiálů, která je u daného produktu nejvíce vyžadována.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

1 komentář »

  1. Bingo!Toť rajská hudba pro mé uši!…(spíš oči) ;o)
    Už aby takové led byly k dispozici-nízké CRI je horší než se zdá…holt lumeny nejsou všechno.

    Comment by boceli — 22.1.2013 @ 19:25

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck