Intematix představuje luminofor s CRI 98

marek | Věda,Výrobci LED | 7.11.2011

Při osvětlování určitých prostor je důležité, aby světlo co nejvěrněji zobrazovalo barvy. Hodnotě, která tuto kvalitu osvětlení vyjadřuje, se říká index podání barev (v angličtině se často můžeme setkat se zkratkou CRI – color rendering index). Přirozené sluneční světlo má CRI 100, běžné bílé LED mají CRI kolem 70 a speciální bílé LED pro věrné podání barev mají CRI až kolem 90. Intematix Corporation, společnost která se zaměřuje především na inovace LED technologií, oznámila, že vyvinula luminofor s indexem podání barev 98.

V souvislosti s tím, že nejvyšší hodnotou indexu podání barev je 100, kdy jsou barvy nejpřirozenější, dosáhli v Intematixu skutečně skvělých hodnot a potvrdili své čelní postavení ve zdokonalování luminoforů.

„Dosáhnutí indexu 98 je něco neuvěřitelného,“ říká k tomuto objevu Dr. Yiqun Li, který má dohled nad technologickou sekcí v Intematixu. „Znamená to, že LED svítidlo, ve kterém bude tento luminofor, zobrazí naprosto věrně nasvícené barvy.“

Využití těchto luminoforů je samozřejmě nasnadě. Dokonalou variantou budou LED svítidla s tímto luminoforem především pro muzea a výstavní galerie, ale samozřejmě také pro obchody či nemocnice. Prozatím se nám ale nepodařilo zjistit, kdy se na trhu první LED s novým luminoforem objeví.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (12 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck