GE se stahuje z asijských a latinskoamerických trhů

Tomáš | Výrobci LED | 19.9.2016

Generální ředitel Ge Lighting, Bill Lacey oznámil v interní sdělení zaměstnancům, jejich plán o stáhnutí z latinskoamerických a asijských trhů. Ge Lighting se bude do budoucna zaměřovat na upevnění pozice na třech nejdůležitějších trzích: Severní Ameriky, Evropy, středních a východních regionů.

Samotný americký region pro společnost GE znamenal v roce 2015 celých 55% z celkového příjmu 2,86 mld. USD (68,6 mld. Kč). Evropa vygenerovala 25%. Příjem z asijských trhů tvořil cca 18% sdíleného zisku, přičemž jen 8% z celku patřilo Číně.

Západní firmy mají mnohem složitější situaci na asijských trzích, než firmy domácí, jelikož nedosahují takové konkurenceschopnosti. Mnoho nových výrobců a podstatně nižší náklady na platy zaměstnanců, výrazně sráží ceny produktů. Například přímo v Číně se cena LED žárovek pohybuje pod polovinou celosvětového průměru.

Významní LED výrobci musí přehodnocovat svoji tržní strategii a soustředit se na více profitabilní oblasti světelných produktů. V interním oznámení Lacey dodává, že se společnost GE lighting bude zaměřovat na vývoj doplňkových světelných produktů pro tzv. smart domácnosti. Nový směr bude tedy patřit oblasti inteligentních světelných zařízení. Ovšem jedním slovem dodává, že LED žárovky stále budou tvořit 80% tržeb ve Spojených státech do roku 2020.

Společnost GE lighting uzavřela v srpnu tohoto roku 6 výrobních závodů, což mělo vliv na 640 pozic, mnoho zbylých závodů vyrábí i pod 50% výrobní kapacity.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.60)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck