Cree vytvořilo LED s účinností až 200 lm/W

Tomáš | Výrobci LED | 26.12.2012

Přední inovátorská společnost v oblasti LED osvětlení, společnost Cree, představila první sériově vyráběnou LED s účinností až 200 lm/W (při spotřebě 1W a teplotě 25°C), nesoucí označení XLamp MK-R LED využívající technologii SC³.

Nová MK-R LED je určena především pro náročné světelné aplikace, hlavně pro vnitřní a venkovní směrové osvětlení, sloužící jako náhrada za již zastaralé žárovkové světelné zdroje.

MK-R LED budou k dispozici v tzv. EasyWhite barevných teplotách, které budou poskytovat lepší konzistenci barev pro design využívající pouze jednu LED. U systémů, které vyžadují více LED, nabídne nová MK-R úsporu množství LED při zachování stejného světelného výkonu a kvality, což také znamená podstatné snížení nákladů.

Rozměry pouzdra diody MK-R dosahují 7×7 milimetrů a primární čočka má průměr 6 mm. Celkově dokáže poskytnout světelný tok až 1600 lm při spotřebě 15W a teplotě čipu 85°C. Diody budou k dispozici v barevných teplotách 2700K až 7000K a s CRI 70, 80 a 90 dle vybrané teploty.

Cree MK-R LED je již devátý produkt používající inovovanou technologii výroby karbidu křemíku s názvem SC³, díky které může nabízet opravdu bezkonkurenční světelnou účinnost.

Zdroj: cree.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck