Cree představuje nové vysokonapěťové LED

marek | Výrobci LED | 28.11.2011

Společnost CREE, přední výrobce výkonných LED, představila nové vysokonapěťové LED XLamp XT-E a XM-L High-Voltage. Jejich největší předností je výkonnost, rozměry a cena, které z nich činí vhodnou volbu pro modernizaci domácího osvětlení.

Oba typy nových světelných diod mají typické propustné napětí 46V. Hlavní výhoda použití vysokonapěťových LED je zjednodušení a zlevnění napájecí elektroniky.

Tyto dva výrobky jsou první vlaštovky nové filozofie, kterou v CREE nastolili. Do budoucna by se chtěli zaměřit na vývoj LED s konkrétními vlastnostmi pro konkrétní využití. Chtějí tak u každého svého produktu dosáhnout co nejvyšší možné výkonnosti, nejnižší spotřeby a vyhnout se potřebě dělat při výběru LED kompromisy.

LED dioda XM-L High-Voltage má světelný tok 600 lm v odstínu chladná bílá (6000 K) a až 462 lm v teplé bílé (3000 K) při příkonu 6W.  Světelný tok studené bílé u XLamp XT-E High-Voltage dosahuje 300 lm a u teplé bílé 228 lm při příkonu 3W. V tomto případě Cree měří světelný tok při teplotě čipu 85°C oproti běžně používaným 25°C. Parametry proto více odpovídají tepelným podmínkám při reálnému použití v LED svítidle.

Nové světelné diody by již měly být dostupné u distributorů Cree.

Zdroj:  cree.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (16 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck