Cree MT-G LED nahradí 50W halogenové žárovky

jirik | LED osvětlení,Výrobci LED | 23.2.2011

Americká společnost Cree uvádí na trh novou LED XLamp MT-G určenou zvláště pro použití v LED náhradách halogenových bodových žárovek s paticí MR16.

Tato nová světelná dioda poskytuje světelný tok 560 lumenů při napájení proudem 1,1A a napětí 5,6V a až 1525 lumenů při napájení proudem 4A a napětí 6,1V. Nutno zdůraznit, že výrobce u této LED uvádí světelný tok při teplotě přechodu čip-pouzdro 85°C oproti běžně používaným 25°C. Deklarované parametry proto více odpovídají reálnému provozu.

Cree MT-G jsou zatím nabízeny pouze v teplých odstínech bílé s teplotou chromatičnosti 2700 – 4000K a indexem podání barev CRI 77 – 80. Plocha pouzdra LED je 9x9mm a výška zhruba 5mm. Již na první pohled je zřejmé, že LED je sestavena z celkem dvanácti čipů v serioparalelním zapojení. Jedná se tak vlastně o ekvivalent dvanácti Cree XR-E či tří Cree MC-E LED v jednom.

Ve spolupráci s výrobci komponent pro LED svítidla (optiky, napájecí elektroniky atd.) Cree zároveň vyvinul referenční design pro MR16 svítidla používající novou MT-G LED. To by mělo zlevnit a zároveň urychlit uvedení kompletních “LED žárovek” vybavených touto novinkou na trh.

Z měření výrobce vyplývá, že pro plnohodnotnou náhradu 35W halogenu MR16 by mělo stačit napájet MT-G proudem 1,1A (6,2W) a pro ekvivalent 50W halogenové žárovky stačí napájet LED proudem 1,5A (8,6W). Ceny zatím zveřejněny nebyly.

Zdroj: Cree.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck