Cree dosáhla rekordní efektivnosti 276 lumenů/W

Tomáš | Výrobci LED | 28.3.2013

Přední inovátor a výrobce v oblasti LED technologií, společnost Cree, dosáhla nového rekordu účinnosti LED. Oddělení výzkumu a vývoje dokázalo prolomit jejich dosavadní maximální hranici 254 lumenů/W a to dokonce o více jak o 20 lumenů na novou pozoruhodnou hodnotu 276 lumenů/W.

Společnost Cree dodala, že průlomové hodnoty účinnosti bylo dosaženo při teplotě chromatičnosti 4401 K a napájení proudem 350 mA.

K vytvoření nového rekordu výrazně dopomohlo použití inovativní SC3 platformy (založené na bázi karbidu křemíku), kterou společnost Cree využívá do svých LED XLamp, tato platforma umožňuje pokrok v tvorbě nového designu LED.

Podle slov Johna Edmonda, spoluzakladatele společnosti Cree a zároveň ředitele pokročilé optoelektroniky, je základem výzkumného a vývojového oddělení společnosti Cree neúprosné zaměření na prolamování dosavadních limitů, díky nimž se může LED technologie i nadále vyvíjet a nabízet neustále nové možnosti úspory při rostoucích hodnotách výkonu. Dle dodatku Edmonda budou nové výzkumné poznatky aplikovány v praxi, v následujících produktových řadách společnosti Cree.

Zdroj: cree.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck