Cree doplňuje nabídku LED žárovek o nový model BR30

Společnost Cree uvedla na trh novou 9,5W LED žárovku BR30, která by měla znamenat další krok k převedení všech typů žárovek na LED technologie.

Nová BR30 svým tvarem a světlem připomíná klasickou vláknovou žárovku, ovšem dokáže ušetřit až 85% nákladů na provoz. Dle slov manažera marketingu Mika Watsona, se žárovky BR30 vyplatí hlavně v aplikacích, které požadují osvětlení po delší dobu, jako je například kuchyňské osvětlení. V takových podmínkách bude její návratnost velmi krátká.

BR30 se světelným tokem 650 lumenů poskytuje jasné a zářivé osvětlení, v nabídce budou dva typy s teplotou barev 2700K nebo 5000K. Sklo žárovky je potaženo speciálním povlakem, který zabraňuje rozbití skla a její životnost je navržena na více jak 25000 hodin provozu.

Díky využití stejné vnitřní světelné věže osazené LED, která byla navržena již pro předchozí LED žárovky, ovšem za použití menších LED čipů XP-G, se podařilo nepatrně snížit výrobní náklady. BR30 v teplotním provedení 2700K je k dostání za zhruba 20 dolarů (400 Kč bez DPH) a v odstínu 5000K za 22 dolarů (440 Kč bez DPH) v americkém obchodním řetězci Home Depot. Společnost Cree poskytuje na každou žárovku typu BR30 10 roční garanci. O uvedení do prodeje mimo USA zatím nemáme žádné informace.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck