Celosvětový trh s LED letos zatím roste pomaleji, než se očekávalo

marek | Výrobci LED | 5.10.2011

Lze říci, že minulý rok byl pro LED průmysl přelomový. Podle studie společnosti Strategies Unlimited vzrostl meziroční prodej světelných diod v roce 2010 o 93 %. To samé se ale neděje v roce 2011 a trh s LED zřejmě až nyní částečně podléhá celosvětové krizi. IMS Research přišel se zprávou, ve které se nárůst prodejů na konci roku očekává pouze okolo 1 %. Celkový prodej za rok 2011 se odhaduje na 8,7 miliardy amerických dolarů.

Nejzávažnější příčinou je pokles v prodejích LED pro podsvícení LCD panelů. V roce 2011 se dosud prodalo o 3 % méně podsvěcovacích LED než v roce 2010, což analytiky překvapilo. Očekávalo se, že prodej v tomto segmentu bude pokračovat v tendencích roku 2010, kdy byl nárůst 60%.

Jediné dva segmenty LED trhu letos v prodejích neklesnou. Budou to proti všem předpokladům LED televizory (13 %) a LED osvětlení (24 %). Navýšení prodejů u televizorů je překvapivé, jelikož tento segment trhu v roce 2011 celkově stagnuje. Ve většině ostatních LED odvětví se očekává stagnace nebo mírný pokles.

IMS Research připravil také výhled prodejů pro následující roky. Pro LED trh by měly být letošní výsledky pouhou výjimkou. V roce 2012 se očekává vyšší růst prodejů a prvním rokem, kdy prodeje dosáhnou 12 miliard amerických dolarů, by měl být rok 2014.

Zdroj: compoundsemiconductor.net

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck