Wipperfürth přechází na smart osvětlení

Tomáš | Úsporné technologie,Věda | 7.2.2017

Moderní města čím dál víc přecházejí na tzv. chytré LED městské osvětlení. Jedním z posledních inovativních měst je německý Wipperfürth. Zde došlo k instalaci inteligentní technologie Street light control doplněnou o LED technologii předního LED výrobce, společnosti Osram.

Přechod na LED technologii započal ve Wipperfürthu již v roce 2010, kdy se začalo transformovat silniční osvětlení efektivním modulem 540 Plus LED. V dalších fázích byly instalovány chytré svítidla ve městě, které disponují RGB modulem pro vytvoření různých barevných scenérií uvnitř města.

Moderní osvětlení je vybaveno bluetooth systémem, který slouží k přenášení informací do mobilní aplikace WippApp. Uživatelé chytrých telefonů, kteří si danou aplikaci stáhnout můžou získat přístup k různým informacím týkající se chodu města, okolních firem a dalších lokálních specifik.

Tento systém má přitom minimální energetické nároky a rovněž potenciál na rozšíření své funkčnosti v budoucnu, může například sloužit k hledání zaparkovaného vozidla a dalších praktických funkcí, které zpříjemní obyvatelům život.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

1 komentář »

  1. Třeba se dočkáme doby kdy každý z nás bude mít pod kůži zabudovaný čip a na tento čip budou rozsvícením reagovat pouliční světla. Nebo se raději této doby nedočkat :).

    Comment by David — 9.4.2017 @ 12:28

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck