Vrstvený materiál a jeho účinnost na optoelektronické zařízení

Tomáš | Úsporné technologie,Věda | 15.4.2017

Ve snaze zaměřit se na co nejúčinnější řešení solárních panelů a LED zařízení, vědci z Los Alamos National Laboratory vytvořily 2D vrstvu hybridních perovskitů, která umožňuje nové inovativní návrhy na účinnější optoelektronické zařízení, jako například solární články, LED čipy či laserové diody nebo detektory.

Dle vyjádření jednoho z autorů, je materiál vyroben z vrstvené sloučeniny peroskvitů (kombinace organických a anorganických materiálů) v tloušťce papíru. 2D tenké filmy mají orientaci mimo rovinu tak aby bezproblémově transportovaly náboje skrz vrstvy. Nový výzkum objevil, že velmi důležitou částí jsou okrajové vrstvy, které jsou klíčové pro zvýšení účinnosti u solárních panelů až o 12% a až několik desítek procent u LED zařízení.

Spontánní konverze excitonů u těchto krajních vrstev se zdá být klíčem ke zlepšení účinnosti optoelektronických zařízení. Výzkum prokázal, že peroskvitové vrstvy dosahují nižších elektrických stavů na okrajích nosičů. Jakmile jsou nosiče uvězněny na krajních částech tak neztrácejí energii a mohou tak přispět k fotoelektrickému proudu ve fotovoltaice nebo k světelné emisi u LED.

Výsledky výzkumu mohou řešit problémy mnoha materiálů. kde hrany a povrchové stavy degradují optoelektronické vlastnosti.

Studie vlastností těchto materiálu je na samotném začátku a stále existuje mnoho neprobádaných oblastí, které mohou v budoucnu přinést mnoho zajímavých zjištění  s příznivým dopadem na účinnost těchto zařízení.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck