Vědci pracují na 6G Li-fi technologii budoucnosti

Tomáš | Věda | 25.8.2022

Profesor Harald Haas, ředitel výzkumného a vývojového centra LiFi společnosti Strathclyde, navázal spolupráci s profesorem Robertem Schoberem na FAU. Spolupráce bude zkoumat využití bod-bodové optické komunikace (FSO) s cílem poskytnout efektivní řešení „digitální propasti“ prostřednictvím komunikace 6G. Projekt bude také zkoumat Terahertz komunikaci na frekvencích mezi 300 GHz a 10 THz, stejně jako optickou bezdrátovou komunikaci, mezi 10 THz a 1 PHz (petahertz). Kromě toho bude výzkum zkoumat použití rekonfigurovatelných inteligentních povrchů (RIS) pro všechna potenciální frekvenční pásma 6G. RIS jsou elektromagnetická zařízení s elektronicky ovladatelnými charakteristikami, která mohou ovlivnit dopad příchozího signálu.

Profesor Haas je profesorem Alexandra von Humboldta a uznávaným průkopníkem v oblasti LiFi neboli komunikačních technologií na bázi světla. Jeho výzkum nabízí prostředky k překonání problémů s přístupem k technologiím, zejména ve vzdálených, venkovských nebo pouštních oblastech. Podle Mezinárodní telekomunikační unie více než třetina světové populace nikdy nepoužilo internet, lidé tak v oblastech s nedostatkem dat mohou v moderním světě skutečně zaostávat.

Cílem výzkumu je využít optické komunikační spektrum v infračervené oblasti k přenosu bezdrátových datových signálů na vzdálenost stovek metrů až desítek kilometrů, a to pomocí solárních panelů jako přijímačů dat a sběračů energie. Systém je navržen jako samonapájecí, protože pro napájení a sběr se používají současně solární panely, takže jej lze instalovat kdekoli, dokonce i na stromech nebo na jakémkoli jiném stožáru, kde není přístup k elektrické síti.

Provozní uhlíková stopa těchto komunikačních systémů je tedy nulová. Výzkum by měl pomoci také přesměrovat signály v případě, že jsou blokovány předmětem nebo jednotlivcem.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck