Technologie Kubota ke snížení krátkozrakosti

Tomáš | Věda | 24.9.2022
Kubota Glass pracuje na snížení nárůstu axiální délky (vzdálenost mezi centrem povrchu rohovky a místem nejostřejšího vidění na sítnic) spojené s krátkozrakostí. Technologie funguje na bázi aktivní stimulace sítnice po kratší intervalech, při zachování vysoce kvalitního centrálního vidění a bez ovlivnění každodenních činností.
Kubota Vision provedla začátkem roku 2020 klinickou studii s elektronickým stolním optickým projekčním zařízením, které ztělesňovalo technologii Kubota Glass. Výsledky studie prokázaly, že axiální délka klesá s aplikací promítaných rozostřených obrazů v testovaném oku ve srovnání s okem kontrolním. Na základě těchto výsledků společnost dokončila první prototyp ve stylu brýlí založený na technologii Kubota Glass s microLED.
Kubota Vision pokračuje ve svém programu, budou provedeny další klinické studie k ověření změn axiální délky vyvolaných myopicky rozostřenou projekcí virtuálního obrazu po delší časové období. Společnost také pracuje na vylepšení designu produktu a plánuje další klinické studie pro schválení regulačními orgány. Kubota Vision také plánuje použít technologii Kubota Glass k vývoji chytrých kontaktních čoček pro snížení progrese krátkozrakosti.
Zdroj: ledsinde.com
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck