Reklama

 

Správné osvětlení pro pacienty s Alzheimerem

Tomáš | Věda | 10.6.2018

Pacienty s Alzheimerovou nemocí často provází problémy spánku, noční putování nebo denní podrážděnost. Nová studie zkoumala dopad správného osvětlení na tyto problémy nemocných pacientů.

Studie zahrnovala ozařování 43 pacientů aktivní a neaktivní světelnou složkou po dobu 4 týdnů. Dynamická osvětlení s upravitelnou barevnou teplotou, světelným výstupem a distribucí světla pro dosažení střednědobého “cirkadiánního podnětu” 0,3 – byla přidána do prostorů, ve kterých pacienti strávili většinu aktivního času od rána až do 18:00. Každý pacient byl vybaven osobním světelným přístrojem pro monitorování světelné expozice. Na počátku studie a během posledního týdne byly shromážděny hodnoty míry poruchy spánku (Pittsburghův index spánku), nálady (Cornellova stupnice pro depresi v demence) a tzv. agitovanosti (Cohen-Mansfield Agitation Index).

Dle vyjádření autorky studie, Mariany Figueiroové, světelná léčba s přesně dávkovaným osvětlením měla velmi pozitivní dopad na spánkový rytmus pacientů, depresi, agitovanost a došlo k prokazatelnému zlepšení.

Zdroj: luxreview.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck